Sobota, 25. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Goggiová ovládla super G v St. Moritzi, Brignoneovej chýbala stotina a Shiffrinová skončila tretia
Webnoviny 14. december 2019 645
14.12.2019 (Webnoviny.sk) - Talianka Sofia Goggiová sa stala v sobotu víťazkou napínavých pretekov v super G žien v rámci Svetového pohár v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Goggiová mala v cieli minimálny náskok jednej stotiny pred krajankou Federicou Brignoneovou. S treťou pozíciou sa musela uspokojiť minuloročná víťazka Mikaela Shiffrinová z USA (+0,13).
Slovenka Petra Vlhová v super G neštartovala. Dôvodom je jej nedoliečené zranenie nohy, pre ktoré nemôže poriadne trénovať. V nedeľňajšom paralelnom slalome by sa 24-ročná Liptáčka mala predstaviť, ale jej skúsený taliansky tréner Livio Magoni si netrúfa predpovedať, na čo to môže stačiť.
"Je to ako otváranie škatule, keď neviete, čo je vo vnútri. Neviem, ako Petra pôjde. Najväčší problém je, že nemôžeme pravidelne trénovať. Netuším, ako dlho bude trvať toto zranenie," poznamenal Magoni.
Ambicióznej Liptáčke momentálne patrí vo Svetovom pohári desiata priečka. Na čele je suverénna Shiffrinová s 532 bodmi. Úvodný paralelný slalom žien tejto sezóny sa v St. Moritzi uskutoční v nedeľu od 13.30 h. Hlavným pretekom bude od 9.45 h predchádzať kvalifikácia.
Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
- St. Moritz (Švaj.) - sobota:
super G žien: 1. Sofia Goggiová 1:12,96 min, 2. Federica Brignoneová (obe Tal.) +0,01, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,13, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,30, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,72, 6. Nina Ortliebová (Rak.) +0,87.
Poradie vo Svetovom pohári (po 6 zo 41 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 532 bodov, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 261, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 241, 4. Corinne Sutterová (Švaj.) 225, 5. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 218, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 207, ... 10. Petra Vlhová (SR) 138.
Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Goggiová ovládla super G v St. Moritzi, Brignoneovej chýbala stotina a Shiffrinová skončila tretia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Colorado predĺžilo víťaznú sériu v NHL, Sekerov Dallas podľahol po predĺžení (video)Nasledujúci článok
Slovenky v Hochfilzene štafetu nepostavili, víťazkami sa stali Nórky
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická
Pracovných ponúk je čoraz menej, aktivita uchádzačov však láme rekordy