Pondelok, 3. október 2022
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Gisinová prehovorila o ťažkom boji s mononukleózou, bronz zo super G preto považuje za menší zázrak (foto+video)

 Webnoviny  12. február 2022  74
Gisinová prehovorila o ťažkom boji s mononukleózou, bronz zo super G preto považuje za menší zázrak (foto+video)

12.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slalomové slzy vystriedal u Michelle Gisinovej široký úsmev po skončení super G. Zatiaľ čo v točivej disciplíne si nepodržala tretie miesto po prvom kole a napokon skončila šiesta, v rýchlostnom predstavení bola nečakane bronzová a po zlatej Gutovej-Behramiovej sa postarala o dvojitý švajčiarsky zásah v ženskom super G na ZOH 2022.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu


Sympatická univerzálka neskôr priznala, že jej pekinský medailový zápis po vlaňajších vleklých zdravotných problémoch sa rovná menšiemu zázraku. Gisinová mala na mysli boj s mononukleózou, ktorý trval celé minulé leto.

Pomohlo jej sledovanie OH v Tokiu


"Bol to tvrdý a dlhý boj. Nemohla som ani poriadne vyjsť do schodov. Bolelo ma celé telo. Po krátkej prechádzke som potom presedela na gauči celý deň a pozerala televízor," uviedla Gisinová pre informačný servis ZOH 2022.

Práve sledovanie televízie jej však paradoxne pomohlo po mentálnej stránke. Sledovala olympijské hry v Tokiu a snažila sa prísť na iné myšlienky.

"Stala som sa veľkým fanúšikom lukostreľby, v noci som vstávala, aby som sledovala tenisový turnaj. Najviac ma však upútal taliansky plavec Gregorio Paltrinieri, ktorý pár mesiacov pred olympiádou prekonal mononukleózu. Napriek tomu v Tokiu získal bronz v diaľkovom plávaní na 10 km a striebro v bazénovom plávaní na 800 m. Už len sledovať ho v akcii mi dalo veľmi veľa. Niekde vzadu v hlave som si zapamätala, že dokázal veľa a mne to dávalo nádej na návrat," vysvetlila Gisinová.

O pomoc požiadali ďalších športovcov


Po skončení OH v Tokiu Gisinovej priateľ, taliansky zjazdár Luca De Aliprandini, vyhľadal Paltrinieriho, aby sa ho popýtal na prekonanie choroby a návrat do pôvodnej formy. O rovnakú láskavosť poprosili krajanku Camille Rastovú a nemeckého lyžiara Alexandra Schmida, ktorí rovnako prešli mononukleózou.

"Je to celé príliš krásne na to, aby to bola pravda. Keď mi však na krku visí olympijská medaila, asi je to skutočné. Keď si predstavím, že pred polrokom som mala myšlienky na vynechanie celej sezóny, je to úplne šialené," komentovala Gisinová.


Gisinovú čaká ešte alpská kombinácia


Gisinovej hlavná disciplína na ZOH 2022 príde na rad až 17. februára, keď sa bude súťažiť o medaily v alpskej kombinácii. V nej bola pred štyrmi rokmi v Pjongčangu zlatá, z majstrovstiev sveta má z tejto disciplíny všestrannosti na konte striebro aj bronz a medzi favoritky bude patriť aj v horskom stredisku Jen-ččching.

"Teraz je už všetko možné," doplnila lyžiarka z Engelbergu.Fotogaléria: Michelle Gisinová


Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, mononukleóza, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Gisinová prehovorila o ťažkom boji s mononukleózou, bronz zo super G preto považuje za menší zázrak (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.