Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert

 Webnoviny  28. jún 2023  155  
Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert

28.6.2023 (SITA.sk) - Krátko pred stredajším 1. kolom draftu nováčikov do zámorskej NHL v americkom Nashville zverejnili svoje posledné predpovede dvaja renomovaní experti. Scott Wheeler z magazínu The Athletic aj Sam Consentino z kanadskej televízie Sportsnet sa zhodli na tom, že Slovensko bude mať v prvej dvadsiatke dvoch zástupcov - útočníkov Dalibora Dvorského a Samuela Honzeka.

Názory expertov


Wheeler zaradil Dvorského na 6. priečku, z ktorej by putoval do klubu Arizona Coyotes. Consentino ho dal o dve miesta nižšie, odkiaľ by ho bral Washington Capitals. "Zameriava sa na detaily a dokáže hrať aj na krídle. Je v špičkovej kondícii a disponuje veľkou súťaživosťou aj pracovnou morálkou," napísal Consentino o čerstvo 18-ročnom centrovi zo Zvolena.

Pri Honzekovi sa odborníci tesne nezhodli. Podľa Wheelera príde na rad ako sedemnásty a skončí v Detroite Red Wings, jeho kolega mu prisúdil 16. pozíciu a klub Calgary Flames. "Ak sa situácia vyvinie tak, že tento hráč bude vtedy stále k dispozícii, generálny manažér Craig Conroy bude možno šprintovať na pódium," poznamenal Consentino k 18-ročnému krídelnikovi z Trenčína.

Odhad druhého kola draftu


Kým redaktor Sportsnetu predpovedal iba zloženie 1. kola, Wheeler si trúfol odhadnúť kompletné prvé dve kolá. V druhom podľa neho zaznejú mená ďalších troch Slovákov - brankára Adama Gajana (51., Chicago Blackhawks), útočníka Juraja Pekarčíka (57., Seattle Kraken) a obrancu Maxima Štrbáka (60., Anaheim Ducks). V stredajšom 1. kole si kluby NHL vyberú 32 hráčov, vo štvrtok sú na programe 2. až 7. kolo so zvyšnými 192 hokejistami.

"Vlani prešiel draftom bez povšimnutia, no jeho výkony v NAHL, USHL a na MSJ z ostatnej sezóny z neho urobili jedného z najlepších gólmanov na tomto drafte," myslí si Wheeler o Gajanovi. Pekarčíka opísal ako "rýchleho a talentovaného krídelníka, ktorý sa typologicky hodí Seattlu". Ku Štrbákovi uviedol, že je to "spoľahlivý obranca, ktorý by raz v Anaheime mohol hrať v jednom páre s Olenom Zellwegerom, Jamiem Drysdaleom alebo Pavlom Minťukovom".

Viac k témam: Draft NHL, Nashville
Zdroj: SITA.sk - Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.