Pondelok, 20. máj 2024

Francúzski biatlonisti ovládli prvé kolo Svetového pohára, zo Slovákov bol najlepší Otčenáš

Webnoviny   4. december 2019  315

4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Víťazom stredajších vytrvalostných pretekov mužov na 20 km v rámci 1. kola Svetového pohára v biatlone 2019/2020 vo švédskom Östersunde sa stal Francúz Martin Fourcade, ktorý prišiel do cieľa s jednou streleckou chybou v čase 53:11,9. Zároveň sa dostal na čelo hodnotenia SP so ziskom 100 bodov.

Aj ďalšie priečky na pódiu patrili jeho reprezentačným kolegom. S odstupom 12,7 s bol druhý Simon Desthieux a hneď za ním skončil Quentin Fillon Maillet (+1:50,8). Preteky mimoriadne vyšli francúzskym biatlonistom, keď obsadili nielen prvé štyri stupienky, ale v prvej sedmičke ich bolo až päť.

Nór Johannes Thingnes Bö, obhajca veľkého krištáľového glóbusu, sa musel uspokojiť s 10. pozíciu, pričom na strelnici zaváhal dvakrát.

Z kvarteta slovenských reprezentantov bol v stredu najlepší Martin Otčenáš na 44. priečke s troma chybami na strelnici. Solídny výsledok dosiahol Michal Šíma na 52. mieste, Šimon Bartko uzatváral ôsmu desiatku výsledkovej listiny obsahujúcej 105 mien a Tomáša Hasillu klasifikovali na 88. poste.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone

• 1. kolo - Östersund (Švéd.)

Vytrvalostné preteky mužov na 20 km:
1. Martin Fourcade 53:11,9 min (1), 2. Simon Desthieux +12,7 s (1), 3. Quentin Fillon Maillet (všetci Fr.) +1:50,8 (3), ... 44. Martin Otčenáš +6:17,7 (3), 52. Michal Šíma +6:47,6 (2), 80. Šimon Bartko +9:32,5 (5), 88. Tomáš Hasilla (všetci SR) +10:39,2 (5)

Poradie SP mužov po dvoch pretekoch:
1. Martin Fourcade (Fr.) 100 bodov, 2. Tarjei Bö 92, 3. Johannes Thingnes Bö (obaja Nór.) 91

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski biatlonisti ovládli prvé kolo Svetového pohára, zo Slovákov bol najlepší Otčenáš © SITA Všetky práva vyhradené.