Utorok, 28. január 2020
Oblačno  0,7 °C
Mimoriadne správy

Formula 1 by sa mohla jazdiť aj v Petrohrade, prezident Putin plánuje postaviť nový okruh

 Webnoviny  27. september 2019  135
Formula 1 by sa mohla jazdiť aj v Petrohrade, prezident Putin plánuje postaviť nový okruh

27.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin má v pláne postaviť v Petrohrade nový pretekársky okruh, na ktorom by sa v budúcnosti mohla konať Veľká cena Ruska motoristickej formuly 1.

Tá sa v kalendári F1 nachádza od roku 2014, jej dejiskom podľa aktuálne platného sedemročného kontraktu je autodróm neďaleko Olympijského parku v Soči.

Soči nemá až také prestížne renomé


Ako uviedol web britského denníka Daily Mail, mesto Soči je medzi turistami veľmi populárne a v ostatných rokoch sa dosť výrazne rozvinulo.

Poloha na brehoch Čierneho mora znamená, že mnoho fanúšikov kombinuje prítomnosť na VC Ruska s dovolenkou.

Soči však nemá až také prestížne medzinárodné renomé ako druhé najväčšie ruské mesto Petrohrad, v ktorom sa na budúci rok okrem iného uskutočnia aj štyri stretnutia futbalových majstrovstiev Európy.

Petrohrad sa spomínal už pred 10 rokmi


Myšlienka vybudovania trate v Petrohrade bola témou dialógov už pred desiatimi rokmi. Vtedajší šéf F1 Bernie Ecclestone po dlhoročnej snahe dokázal vstúpiť na ruskú scénu. Avšak, v tom čase dostalo Soči prednosť pred Putinovým rodiskom.

Aj keď sú preteky v Soči považované za moderné, zo strany priaznivcov motoristického športu často dostávajú prívlastok "nudné". Práve zmena dejiska VC Ruska by tak mohla mať pozitívny vplyv na kvalitu ponúkaného produktu.

Viac k témam: F1 Formula 1, Petrohrad, ruský prezident, Soči, Veľká cena Ruska
Zdroj: Webnoviny.sk - Formula 1 by sa mohla jazdiť aj v Petrohrade, prezident Putin plánuje postaviť nový okruh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.