Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,7 °C
Mimoriadne správy

Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina

 Webnoviny  26. november 2023  256  
Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina

26.11.2023 (SITA.sk) - Fínsko chce urýchliť konfiškáciu najväčšej športovej arény v Helsinkách, ktorá je od minulého roka zatvorená z dôvodu sankcií voči jej bohatým ruským majiteľom napojeným na ruského vodcu Vladimira Putina.

Ako referuje fínsky web Ilta-Sanomat, vo Fínsku pred podniknutím dôležitých krokov ešte čakajú na obsah nového sankčného balíka Európskej únie voči Rusku.

Halu, v minulosti známu ako Hartwall Arena, ktorá bola predtým hlavným dejiskom obľúbeného fínskeho športu - ľadového hokeja, kontrolujú miliardár Gennadij Timčenko, ktorý má podiely v ruských energetických spoločnostiach, a Roman Rotenberg, potomok vplyvnej rodiny Rotenbergovcov.

Fínska vláda chce, aby dobrovoľne predali svoj podiel, inak pristúpi ku konfiškácii ich akcií. Podľa zdroja Ilta-Sanomat by sa tak malo udiať v januári alebo februári budúceho roka.

Fínska metropola pre nemožnosť využívať halu prichádza ročne o viac ako 100 miliónov eur. „Nebudú už žiadne prieťahy. Je v záujme všetkých vrátiť arénu tak či onak do prevádzky,“ uviedol nemenovaný zdroj z fínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Viac k témam: Hartwall Arena, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.