Utorok, 10. jún 2025
Mimoriadne správy
Fernando Alonso sa predstaví na 24 Le Mans, chce pomôcť Toyote k historickému úspechu

MADRID 11. júna (WebNoviny.sk) - Španielsky pretekár formuly 1 Fernando Alonso si vyskúša aj tretie podujatie motoristickej trojkoruny.
Cez víkend absolvuje premiéru na prestížnych vytrvalostných pretekoch 24 hodín Le Mans. Tridsaťšesťročný jazdec McLarenu v F1 sa v minulosti predstavil aj na podujatí 500 míľ Indianapolis v rámci série IndyCar.
Vo Francúzsku na okruhu La Sarthe si sadne do hybridného vozidla tímu Toyota Gazoo Racing. "Chcem pomôcť Toyote k premiérovému triumfu. Všetci sa sústredíme na historický zápis. Cítim, že sme pripravení, viac ako kedykoľvek predtým," povedal Alonso podľa oficiálneho webu 24 Le Mans. V tejto sezóne už zúčastnil na šesťhodinových vytrvalostných pretekoch v belgickom Spa-Francorchamps.
Viac k témam: Fernando Alonso, motošport
Zdroj: Webnoviny.sk - Fernando Alonso sa predstaví na 24 Le Mans, chce pomôcť Toyote k historickému úspechu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vo veku 70 rokov po ťažkej chorobe zomrel bývalý skvelý šprintér Dušan Šváby