Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Fenoglio a Kardoš povedú reprezentácie Slovenska vo volejbale, pre rok 2020 sa vzali svojich odmien

 Webnoviny  31. október 2020  118
Fenoglio a Kardoš povedú reprezentácie Slovenska vo volejbale, pre rok 2020 sa vzali svojich odmien

31.10.2020 (Webnoviny.sk) - Marco Fenoglio a Marek Kardoš ako tréneri slovenských volejbalových reprezentácií žien a mužov predĺžili zmluvy so Slovenskou voflejbalovou federáciou (SVF) aj na rok 2021.

Koronavírus zrušil medzinárodné akcie


Informuje o tom oficiálny web federácie s doplnením, že kouči národných výberov sa za rok 2020 vzdali svojich odmien. Dôvodom je fakt, že pandémia koronavírusu od marca 2020 úplne zrušila všetky medzinárodné akcie.

"Chcel by som vyzdvihnúť korektnosť všetkých zainteresovaných, ktorí sa v tejto ťažkej situácii vzdali svojich nárokov v súvislosti s plnením zmlúv. V rámci ženskej reprezentácie sa Marco Fenoglio aj jeho asistent Stefano Micoli vzdali všetkých odmien za rok 2020 a v priebehu posledných týždňov sme veľmi korektne dohodli podmienky na rok 2021. Základným cieľom je postup na ME, čo by predĺžilo platnosť zmluvy na zvyšnú časť sezóny, ktorej súčasťou je aj opcia na rok 2022 v prípade postupu na majstrovstvá sveta," cituje web SVF svojho športového riaditeľa Mareka Rojka.

Upravili podmienky zmlúv


Podobná situácia nastala aj pri tíme mužov. "V realizačnom tíme mužskej reprezentácie sme upravili zmluvy iba na obdobie letného kontrolného zrazu a zároveň sme upravili podmienky zmlúv, pričom všetky pokračujú aj v roku 2021 podľa dohodnutých časových súvislostí," doplnil Rojko.

V prípade, že sa sezóna 2021 odohrá so všetkými plánovanými akciami, slovenské tímy bude čakať najviac nahustený medzinárodný program za ostatné roky. V januári by sa mala formou dvoch turnajov uskutočniť kvalifikácia o postup na ME 2021, v máji a júni Zlatá európska liga, v auguste a septembri v prípade postupu aj ME a na jeseň kvalifikácia o postup na MS 2022.

Viac k témam: Koronavírus, Slovenská volejbalová federácia (SFV)
Zdroj: Webnoviny.sk - Fenoglio a Kardoš povedú reprezentácie Slovenska vo volejbale, pre rok 2020 sa vzali svojich odmien © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.