Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Fantastický Metelka získal na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike druhé striebro
1.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant Jozef Metelka skončil druhý v kategórii C4 v šprintérskej disciplíne 200 m s letmým štartom na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v kanadskom Miltone. Metelka dosiahol čas 11,376 s, zdolal ho iba Američan Justin Widhalm (11,095).
Na 200 m s letmým štartom sa medaily neudeľujú. Disciplína je súčasťou novej paralympijskej disciplíny omnia, ktoré zahŕňa stíhacie preteky na 4 km, 1 km s pevným štartom, scratch a už spomenutý šprint na 200 m s letmým štartom.
Kilometer s pevným štartom sa už uskutočnil. Metelka v ňom vybojoval striebornú medailu. Znamená to, že v priebežnom súčte po dvoch disciplínach omnia je Metelka jeho lídrom. Na konte má 78 bodov, Widhalm na druhom mieste má o dva body menej. "Všetky ostatné disciplíny okrem šprintu sa hodnotia aj samostatne," informuje portál Slovenského paralympijského výboru.
Tridsaťtriročný rodák z Piešťan Metelka bude v Miltone najbližšie štartovať v sobotu v stíhacích pretekoch na 4 km, kde obhajuje šesť titulov majstra sveta. V nedeľu potom príde na rad scratch.
Viac k témam: dráhová paracyklistika, MS v paracyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk - Fantastický Metelka získal na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike druhé striebro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny