Pondelok, 26. september 2022
Malá oblačnosť  9,3 °C
Mimoriadne správy

Extrémny športovec ako prvý prešiel za deň na bicykli viac ako tisíc kilometrov

 Webnoviny  18. júl 2021  99
Extrémny športovec ako prvý prešiel za deň na bicykli viac ako tisíc kilometrov

18.7.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsky extrémny športovec Christoph Strasser ako prvý človek na svete prešiel viac ako 1000 km na bicykli počas 24 hodín. V Zeltwegu napriek nepriazni počasia a silnému dažďu absolvoval počas jedného dňa presne 1026,215 km a dosiahol pritom priemernú rýchlosť 42,75 km/h.

Pri svojom úspešnom pokuse prekonal 12 svetových rekordov. Počas poslednej hodiny musel Strasser pre defekt raz zosadnúť z bicykla, dvakrát sa prezliekol. Celková dĺžka prestávky bola počas 24 hodín iba dve minúty. Spálil 14 400 kalórií a priemerný pulz mal 136. "Nemal žiadne fyzické ťažkosti. Jeho telo to v pohode zvládlo,“ uviedol tréner Markus Kinzlbauer na portáli ORF.

"Som šťastný aj vďačný, že som to dokázal aj navzdory zlému počasiu. Vždy som sníval o tomto magickom limite. Teraz som si ten sen splnil," skonštatoval 38-ročný Strasser.

Podľa šesťnásobného víťaza a zároveň rekordéra pretekov Race Across America bola základom úspechu správna koncepcia výživy. "Robím tento extrémny šport už 20 rokov a viem, že ak niečo nesmiem podceniť, tak je to stravovanie na bicykli," doplnil Strasser.Viac k témam: extrémny šport
Zdroj: Webnoviny.sk - Extrémny športovec ako prvý prešiel za deň na bicykli viac ako tisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.