Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Extraligové kluby vítajú návrat fanúšikov na štadióny, ale žiadajú viac ľudí i finančné kompenzácie

 Webnoviny  14. január 2022  26
Extraligové kluby vítajú návrat fanúšikov na štadióny, ale žiadajú viac ľudí i finančné kompenzácie

14.1.2022 (Webnoviny.sk) - V piatkových zápasoch 29. kola najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku sa prvýkrát objavia fanúšikovia od 23. novembra 2021.

Viac o téme: Koronavírus


Diváci teda na štadiónoch z dôvodu prísnych protipandemických opatrení chýbali takmer dva mesiace a rovnako dlho chýbal klubom aspoň obmedzený príjem zo vstupného. Aktuálne ich môže byť na štadiónoch do 25 percent kapacity.

25-percentné naplnenie je nedostatočné


"Pre kluby hokejovej Tipos extraligy je potešením privítať divákov opäť na štadiónoch. Dúfame, že aj fanúšikov extraligového hokeja potešilo umožnenie návštevy športových podujatí a prídu nás podporiť v týchto neľahkých časoch. Napriek radosti z prítomnosti divákov v hľadiskách však musíme upozorniť kompetentných, že 25-percentné naplnenie kapacity nie je postačujúce z hľadiska finančnej kondície klubov a ekonomicky prakticky nič nerieši. Tento postoj sme viackrát prezentovali aj na stretnutí so štátnym tajomníkom pre šport Ivanom Husárom a splnomocnencom vlády pre šport Karolom Kučerom," uviedli slovenské hokejové kluby v spoločnom stanovisku, ktoré zaslali prostredníctvom tlačovej správy.

Dlhodobo neudržateľný stav


Slovenský šport a najmä klubový hokej je od začiatku pandémie ťažko skúšaný. Obmedzenia od začiatku sezóny 2021/22 na základe platnosti Covid automatu, následne úplný zákaz fanúšikov na tribúnach a teraz obmedzenia na 25 percent kapacity štadiónov nevytvárajú pre kluby stabilné finančné prostredie.

"Tento stav je dlhodobo ekonomicky neudržateľný. Veríme, že vo veľmi krátkom čase nájdeme s kompetentnými riešenie, ako výpadky kompenzovať, napríklad vypísaním dotácií a grantov pre slovenský šport. Chceme spoločne so zodpovednými inštitúciami hľadať aj možnosti, ako postupne zvyšovať percentuálnu návštevnosť slovenských štadiónov napriek stále pretrvávajúcej pandemickej situácii," dodali v stanovisku kluby najvyššej slovenskej súťaže.

Viac k témam: COVID automat, Hokejoví fanúšikovia, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Športové podujatia, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Extraligové kluby vítajú návrat fanúšikov na štadióny, ale žiadajú viac ľudí i finančné kompenzácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.