Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Emanuel Kohút sa po dlhých rokoch vracia do slovenskej volejbalovej extraligy, hrať bude za Komárno

 Webnoviny  25. máj 2021  119
Emanuel Kohút sa po dlhých rokoch vracia do slovenskej volejbalovej extraligy, hrať bude za Komárno

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Do volejbalovej extraligy sa po 14 rokoch v zahraničí vracia skúsený blokár Emanuel Kohút. Jeden z najúspešnejších slovenských volejbalistov uplynulej dekády sa dohodol na ročnom kontrakte s úradujúcim majstrom Rieker UJS Komárno.

V minulej sezóne pôsobil 38-ročný bývalý slovenský reprezentant v poľských Katoviciach. Informoval o tom aj oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie.

Na slovenských palubovkách hral Kohút dosiaľ naposledy v sezóne 2006/07, keď si obliekal dres VKP Bratislava. Po sezóne v nemeckom Unterhachingu hral osem rokov v prestížnej talianskej lige a od roku 2016 pôsobil v kvalitnej poľskej súťaži.

"S Komárnom som bol dohodnutý už minulý rok, ale musel som ešte dokončiť zmluvu v Poľsku.
Dohodli sme sa, že keď sa vrátim na Slovensko, tak to bude do Komárna. Je to úspešný a konsolidovaný klub, ktorý získal v minulej sezóne titul, navyše mi to vyhovuje aj po logistickej stránke. Som rád, že budem po rokoch cestovania doma s rodinou. Teším sa na staronových spoluhráčov a verím, že na slovenských palubovkách ešte niečo predvediem a budeme úspešní," uviedol rodák z Bratislavy, ktorý odohral 241 zápasov v slovenskej reprezentácii.

Viac k témam: Slovenská extraliga volejbalistov
Zdroj: Webnoviny.sk - Emanuel Kohút sa po dlhých rokoch vracia do slovenskej volejbalovej extraligy, hrať bude za Komárno © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.