Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Eliška Mintálová absolvovala svoje prvé finále v K1, najrýchlejšia bola Austrálčanka Foxová
KRAKOV 30. júna (WebNoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová pri svojej premiérovej seniorskej účasti vo finále kategórie K1 si v sobotu na druhých pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v poľskom Krakove vyjazdila konečné 10. miesto.
Devätnásťročná žilinská rodáčka doplatila na vynechanie 19. bránky, po ktorej jej na konte zasvietila penalizácia v podobe 50 sekúnd. Za víťaznou Austrálčankou Jessicou Foxovou zaostala napokon o 53,51 s.
Odporúčame:
Slafkovský obsadil skvelé druhé miesto v pretekoch Svetového pohára, Beňuš skončil tesne za pódiom
"Som veľmi šťastná, že som sa dostala do finále. Bolo moje prvé v seniorskej kategórii a som za to veľmi rada. Škoda, že som to pokazila. Snažila som sa ísť v pohode, ale v spodnom úseku prišla veľká chyba a 50-sekundová penalizácia, a to bolo to zlé," vyhlásila Mintálová.
Vo finálovej desiatke chýbala iná Slovenka Michaela Haššová, ktorá v dopoludňajšom semifinále skončila na 17. stupienku. Ani do semifinálových jázd sa neprebojovala skúsená Elena Kaliská, ktorá v piatok neprešla kvalifikačným sitom.
Viac k témam: Eliška Mintálová, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk - Eliška Mintálová absolvovala svoje prvé finále v K1, najrýchlejšia bola Austrálčanka Foxová © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Samuel Baláž a Tibor Linka získali zlato na európskom šampionáte
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk