Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Do kalendára F1 pribudne Veľká cena Vietnamu a preteky sa majú ísť aj v Zandvoorte
Webnoviny 2. september 2019 600
2.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kalendár veľkých cien formuly 1 v roku 2020 by mal mať 22 zastávok, o jednu viac ako v tomto roku. Sezónny štart tradične obstará 15. marca austrálske Melbourne
Premiérová Veľká cena Vietnamu
Už o dva týždne neskôr sa však má uskutočniť premiérová Veľká cena Vietnamu. Bude sa pretekať na Mestskom okruhu v Hanoji a Vietnam sa zrejme stane 34. krajinou, do ktorej zavíta efjednotka.
Európska časť sezóny najrýchlejších štyroch kolies by mala odštartovať 3. mája obnovenou Veľkou cenou Holandska v Zandvoorte.
Hockenheim má z kalendára vypadnúť
Sezónu má ukončiť 29. novemba Veľká cena Spojených arabských emirátov na známej Yas Marine v Abú Zabí. Podmieňovací spôsob je zatiaľ namieste, keďže kalendár ešte potrebuje schváliť Svetová motoristická federácia (FIA).
Podľa špecializovaného magazínu Auto, Motor a Sport z prestížneho seriálu vypadne Veľká cena Nemecka v Hockenheime, namiesto nej bude termín 5. júla vyhradený pre Grand Prix Rakúska.
Preteky v azerbajdžanskej metropole Baku sú naplánované na začiatok júna namiesto doterajšieho aprílového termínu. Informuje o tom aj portál ORF.
Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Do kalendára F1 pribudne Veľká cena Vietnamu a preteky sa majú ísť aj v Zandvoorte © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Peter Sagan bude mať na obľúbených klasikách v Québec City a Montreale silnú konkurenciuNasledujúci článok
Skvelá Viktória Kužmová postúpila na US Open už do štvrťfinále štvorhry
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete