Nedeľa, 25. júl 2021
Zamračené  17,9 °C
Mimoriadne správy

Do dejiska letnej olympiády prichádzajú prví športovci, niektorí majú pozitívne testy na koronavírus

 Webnoviny   4. júl 2021  71
Do dejiska letnej olympiády prichádzajú prví športovci, niektorí majú pozitívne testy na koronavírus

4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Tri týždne pred začiatkom Hier XXII. olympiády v Tokiu (23. 7. - 8. 8.) prichádzajú do Japonska prví športovci a objavujú sa aj prvé prípady pozitívne testovaných na koronavírus.

V nedeľu museli na letisku Haneda v Tokiu izolovať srbského veslára, ktorý neprešiel vstupnými testami na ochorenie COVID-19 po prílete do Japonska. Informovala o tom agentúra Kjódó s odvolaním sa na Japonské ministerstvo zdravotníctva.

Ostatní testami prešli


"Zostávajúci štyria členovia tímu, ktorí pricestovali s pozitívnym športovcom, boli spoločne umiestnení neďaleko letiska. Pôvodne mali cestovať do mesta Nanto v strednom Japonsku, kde mali absolvovať tréningový kemp. Pravdepodobne ho zrušia," uviedol japonský zdroj pre AP.

Aktuálny prípad sa vyskytol niekoľko dní po tom, čo koronavírus odhalili aj u dvoch členov olympijskej výpravy Ugandy, ktorá pricestovala do Japonska ešte na konci júna.

V tomto prípade však zostávajúcim členom tímu po absolvovaní testov s negatívnym výsledkom dovolili vycestovať na miesto tréningového kempu.

Šéfka organizačného výboru OH 2020 Seiko Hašimotová uviedla, že do Tokia už pricestovalo prvých 500 športovcov a okrem spomenutých prípadov všetci prešli testami na koronavírus.

O divákoch ešte nerozhodli


Celkovo sa ráta s účasťou 11-tisíc olympionikov a ďalších 4400 športovcov, ktorí sa zúčastnia na paralympijských hrách v Tokiu. K tomu treba prirátať stovky trénerov, funkcionárov, rozhodcov a zástupcov médií.

Japonci zatiaľ nerozhodli o účasti domácich fanúšikov na športoviskách, resp. ich obmedzenom počte. Stať by sa tak malo v najbližších dňoch.

Pôvodná informácia o zaplnení športovísk do kapacity 50% a maximálneho počtu 10-tisíc ľudí na jednom mieste už neplatí vzhľadom na stúpajúcu krivku pozitívnych prípadov koronavírusu v japonskej metropole.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Do dejiska letnej olympiády prichádzajú prví športovci, niektorí majú pozitívne testy na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.