Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Diskvalifikovaní Nigérijčania protestovali v uliciach Tokia, dve inštitúcie obvinili z nedbanlivosti

 Webnoviny  30. júl 2021  104
Diskvalifikovaní Nigérijčania protestovali v uliciach Tokia, dve inštitúcie obvinili z nedbanlivosti

30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nigérijskí atléti diskvalifikovaní z olympijských hier v Tokiu v piatok protestovali proti postupu Jednotky pre integritu atletiky (AIU) a zároveň obvinili z nedbanlivosti Nigérijskú atletickú federáciu (AFN). Informoval o tom web politicsnigeria.com.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


AIU vylúčila z Hier XXXII. olympiády dovedna 20 atlétov zo siedmich krajín, no až desať z Nigérie, čo predstavuje viac ako 40 percent zloženia jej atletického tímu. Medzi vylúčenými sú aj traja zástupcovia Ukrajiny a Bieloruska a po jednom atlétovi z Etiópie a Maroka.

Týchto športovcov diskvalifikovali za to, že nesplnili minimálne požiadavky na testovanie. Po verdikte sa preto Nigérijčania rozhodli vyjsť do ulíc Tokia, aby vyjadrili sklamanie z toho, že ich sen o účasti pod piatimi kruhmi zmarila nedbalosť ministerstva športu a AFN.

V japonskej metropole zorganizovali protest s transparentmi, ktorými upozorňovali na nedbalé konanie spomenutých inštitúcií. "Prečo by sme mali trpieť pre nedbalosť niekoho iného,“ bolo uvedené na transparente, ktorý držal jeden zo športovcov. "Všetko, čo sme chceli urobiť, je súťažiť,“ hlásil ďalší nápis.

Atletické súťaže na OH v Tokiu odštartovali v piatok 30. júla.Viac k témam: atletika - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, diskvalifikácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Diskvalifikovaní Nigérijčania protestovali v uliciach Tokia, dve inštitúcie obvinili z nedbanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.