Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Deväťročný Ukrajinec Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate, hoci sa pripravoval cez internet

 Webnoviny  14. august 2022  43
Deväťročný Ukrajinec Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate, hoci sa pripravoval cez internet

14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Talentovaný ukrajinský karatista Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate napriek tomu, že bol nútený pripravovať sa na podujatie cez internet.

Iba 9-ročný sa nemohol stretnúť so svojím trénerom, ktorý nesmel opustiť Rusmi okupovaný Berďansk v Zaporižžskej oblasti. Referuje o tom web zn.ua.

Chlapec pred ruskou inváziou žil v spomenutom Berďansku na pobreží Azovského mora. Po obsadení mesta Rusmi sa mu s rodičmi podarilo odísť do zahraničia, no jeho tréner nemohol opustiť okupované mesto.

Na svetový šampionát v karate verzie FSKA sa preto Davyd Ivanov pripravoval online. Napokon na MS získal zlato a pri odovzdávaní cien hrdo vztýčil ukrajinskú vlajku.

Viac k témam: Karate
Zdroj: Webnoviny.sk - Deväťročný Ukrajinec Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate, hoci sa pripravoval cez internet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.