Sobota, 18. máj 2024
Mimoriadne správy

Detva triumfovala na ľade Skalice, „Liptáci“ rozdrvili Michalovce šiestimi gólmi

Webnoviny  27. marec 2018  313

SKALICA 27. marca (WebNoviny.sk) - Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili 5:1 na ľade HK Skalica v šiestom kole play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Hostia sa zásluhou dvoch gólov Juraja Milého a zásahov Jozefa Tibenského, Michaila Kukleva a Ladislava Ščurka dostali do päťgólového vedenia. Za domácich znížil v 57. minúte na konečných 1:5 René Jarolín.

Tím spod Poľany má na svojom konte po triumfe v Skalici 12 bodov, Skaličania iba 3.

Tabuľka play-out Tipsport ligy 2017/2018

1. Liptovský Mikuláš 6 4 0 0 0 1 1 23:14 13
2. Detva 6 4 0 0 0 0 2 26:14 12
************************************************
3. Michalovce 6 2 0 1 0 0 3 16:25 8
4. Skalica 6 1 0 0 0 0 5 13:25 3

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade 6:0 nad Duklou Michalovce v šiestom kole play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom triumfe v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly.

V priebehu siedmich minút skórovali Matúš Sukeľ, Vladimír Vybiral, Michal Uhrík a Branislav Rapáč. Mladší z bratov Rapáčovcov dosiahol gól aj prvej tretine, v druhej sa presadil aj skúsený Marek Uram. Ten do súťažného duelu nastúpil prvýkrát od 12. januára 2018.

Liptovský Mikuláš má na svojom konte trinásť bodov, Michalovčania osem.

Tipsport liga 2017/2018 - play-out - 6. kolo

• utorok

HK Skalica - HC 07 Detva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 57. R. Jarolín (O. Janík, Kotzman) - 3. Tibenský (Martin Chovan, Belluš), 18. J. Milý (J. Žilka), 34. Kuklev (Martin Chovan), 42. Ščurko (Videlka), 53. J. Milý (J. Žilka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner - Šefčík, M. Orolin, 752 divákov

Zostavy:
Skalica: Košút - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev
Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka - Videlka, Murček, L. Ščurko - Belluš, M. Surový, J. Tibenský - M. Róth

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 4. B. Rápač (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (L. Žiak), 44. Vybiral (Langhammer, L. Žiak), 45. Uhrík (Vybiral), 48. B. Rapáč (Piatka)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše M. Sukeľ 10 min za napádanie rozhodcov, A. Laco - Korenko (obaja 5+10+DKZ za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Gajan, Gavalier

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Gründling, Nemec, Nechaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Langhammer, L. Žiak - A. Laco, Uhrík, Lištiak - Uram, Piatka, B. Rapáč
Michalovce: Trenčan (44. Juríček) - Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš

Viac k témam: HC 07 Detva, HK Dukla Ingema Michalovce, HK Skalica, hokej, MHk 32 Liptovský Mikuláš, play-out Tipsport ligy, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Detva triumfovala na ľade Skalice, „Liptáci“ rozdrvili Michalovce šiestimi gólmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.