Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Chris Lee ukončil kariéru, rešpekt získal až po tridsiatke a patril medzi najlepších obrancov v KHL
MAGNITOGORSK 4. septembra (WebNoviny.sk) - Kanadský hokejový obranca Chris Lee ukončil profesionálnu kariéru.
V NHL si nikdy nezahral
Predstavitelia Metallurgu Magnitogorsk na jeho počesť vyvesili dres s číslom 4 pod strechu arény a na chodník pred halou umiestnili zlatú hviezdu s menom zámorského beka.
Odporúčame:
HC Slovan Bratislava začal sezónu KHL vysokou prehrou na ľade Metallurgu Magnitogorsk
Informoval o tom oficiálny web účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Tridsaťsedemročný Lee si nikdy nezahral v kanadsko-americkej NHL a obdobie najväčšej slávy zažil až po tridsiatke na európskych klziskách.
Dvakrát získal Gagarinov pohár
V nemeckej najvyššej súťaži DEL aj švédskej SHL sa stal najproduktívnejším obrancom a rovnaký honor dosiahol v nadnárodnej KHL. V drese Metallurgu Magnitogorsk odohral päť sezón, počas ktorých dvakrát zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár.
Produktívny zadák debutoval vo veku 36 rokov na vlaňajších majstrovstvách sveta v Kolíne a Paríži, kde získal s kanadským výberom striebornú medailu. Dostal sa aj na tohtoročnú februárovú olympiádu v Pjongčangu a do svojej zbierky tam pridal cenný kov s bronzovým leskom.
Viac k témam: Chris Lee, KHL Kontinentálna hokejová liga, Metallurg Magnitogorsk
Zdroj: Webnoviny.sk - Chris Lee ukončil kariéru, rešpekt získal až po tridsiatke a patril medzi najlepších obrancov v KHL © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Erik Jirka opustí FC Spartak Trnava, prestupuje do najslávnejšieho srbského klubu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová