Štvrtok, 30. máj 2024
Zamračené  14,3 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsky tenista Ivo Karlovič definitívne končí profesionálnu kariéru, počas nej zaznamenal takmer 14-tisíc es

 Webnoviny  21. február 2024  131  
Chorvátsky tenista Ivo Karlovič definitívne končí profesionálnu kariéru, počas nej zaznamenal takmer 14-tisíc es

21.2.2024 (SITA.sk) - Chorvátsky tenista Ivo Karlovič definitívne končí profesionálnu kariéru. Oficiálny odchod z tenisovej scény oznámil v stredu po tom, čo neodohral žiadny zápas približne dva a štvrť roka.

„Mal som veľmi radostnú, neobyčajnú a dlhú kariéru napriek tomu, že som ako tenista mal mimoriadne skromné začiatky," uviedol na platforme X rodák zo Záhrebu, ktorý na budúci týždeň oslávi 45. narodeniny.

Svoju 25-ročnú kariéru zakončil 211 centimetrov vysoký dlháň s ôsmimi titulmi vo dvojhre a bilanciou 371 víťazstiev a 346 prehier. Na odmenách zarobil dovedna 10,1 milióna dolárov. Najvyššie bol v rebríčku ATP v auguste 2008 na 14. mieste. Jeho najlepším grandslamovým výsledkom vo dvojhre bolo štvrťfinále Wimbledonu v roku 2009. S chorvátskym tímom vyhral v roku 2005 Davisov pohár. Vo finále vtedy Chorváti zvíťazili nad Slovákmi.

Karlovič sa počas kariéry zviditeľnil predovšetkým svojím „delovým" podaním. Podľa údajov ATP zaznamenal dovedna 13 728 es, pričom v historickej tabuľke v rámci tejto štatistiky mu patrí druhá priečka za Američanom Johnom Isnerom so 14 470 esami. Šesťnásobný grandslamový šampión vo dvojhre Boris Becker označil servis Karloviča za „najlepší v tenise".

Viac k témam: Davisov pohár, grandslamový turnaj, Ukončenie kariéry
Zdroj: SITA.sk - Chorvátsky tenista Ivo Karlovič definitívne končí profesionálnu kariéru, počas nej zaznamenal takmer 14-tisíc es © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.