Utorok, 18. február 2020
Oblačno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Charitatívnu akciu No Finish Line v Bratislave osobne podporia aj Peter Sagan či Matej Tóth

 Webnoviny   8. október 2019  119
Charitatívnu akciu No Finish Line v Bratislave osobne podporia aj Peter Sagan či Matej Tóth

8.10.2019 (Webnoviny.sk) - Veľké množstvo elitných športovcov súčasnosti či minulosti osobne podporí charitatívne bežecké podujatie No Finish Line v Bratislave.

V piatok sa na bratislavskom nábreží Dunaja predstavia bývalý športovci Dominik Hrbatý, Martina Gogolová či Jozef Gönci, menoslov na nedeľu je ešte bohatší - okrem monackého kniežaťa Alberta II. to bude aj fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan, olympijský šampión v chôdzi Matej Tóth aj Dominika Cibulková, Ľubomír Višňovský, Jozef Lohyňa, Peter a Pavol Hochschornerovci, Jozef Krnáč či Karina Cíleková-Habšudová.

Beh alebo chôdza


"Peter urobil veľké gesto, že si po náročnej sezóne urobil v kalendári miesto a príde podporiť náš beh. Opäť teda dokázal, že je špičkovým športovcom s veľkým srdcom. Samozrejme zavážil aj fakt, že sa na štartovej čiare stretne s monackým kniežaťom Albertom, keďže náš najúspešnejší cyklista je rezidentom práve Monackého kniežatstva,“ povedala Katarína Petrášová z neziskovej organizácie Children&Future Bratislava, ktorá podujatie priniesla do Bratislavy.

Zapojiť sa do spomenutého podujatia a pridať sa k športovým hviezdam môže každý. Od stredy do nedele môže po registrácii odbehnúť alebo odkráčať toľko 1,5-kilometrových okruhov, koľko chce. Vytýčená trať sa nachádza v Bratislave medzi mostom Lafranconi a River Parkom.

Terapeutické ihrisko


Za každý bratislavský kilometer pritom poputuje jedno euro na vybudovanie jedinečného Terapeutického ihriska pre deti, ktoré čakajú tie najnáročnejšie diagnostické vyšetrenia.

"Ide o unikátny projekt, vďaka ktorému sa v Holandsku podarilo znížiť potrebu uspávania detí o 40 percent. Verné makety prístrojov CT a MR simulujú diagnostické vyšetrenia a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy. Verné makety prístrojov CT a MR simulujú diagnostické vyšetrenia a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy," informovali organizátori prostredníctvom tlačovej správy.

V roku 2019 sa akcia No Finish Line koná okrem Bratislavy aj v Paríži, Aténach, Osle, Nice a Monacu.

Viac k témam: charita, No Finish Line
Zdroj: Webnoviny.sk - Charitatívnu akciu No Finish Line v Bratislave osobne podporia aj Peter Sagan či Matej Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.