Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Česi na úvod domácich MS v hokeji do 20 rokov zaskočili Rusov a zvíťazili
Webnoviny 26. december 2019 626
26.12.2019 (Webnoviny.sk) - Hokejisti Česka do 20 rokov začali domáci svetový šampionát tejto vekovej kategórie víťazstvom. Vo štvrtkovom zápase si v Ostravar Aréne poradili s ruským výberom 4:3. Zverenci trénera Václava Varaďu rýchlo viedli 2:0, ale Rusi dokázali ešte do konca prvej tretiny vyrovnať.
Obhajcovia bronzových medailí boli v zápase strelecky aktívnejší, ale vynikajúci výkon podal domáci brankár Lukáš Dostál. Naopak, v 38. min doplatila "zborná" na svoju nedisciplinovanosť a v oslabení troch proti piatim inkasovala rozdielový gól z hokejky Jana Jeníka.
Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov
- elitná kategória - Česko
B-skupina (Ostrava):
Česko - Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Kubíček (Jeník, Teplý), 8. Myšák (Teplý), 26. Blümel, 38. Jeník (Teplý, Šír) - 11. Zamula (Chovanov, Denisenko), 15. Podkolzin (Marčenko, Romanov), 27. Zamula (Voronkov, Alexandrov)
Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk - Česi na úvod domácich MS v hokeji do 20 rokov zaskočili Rusov a zvíťazili © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete