Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,3 °C
Mimoriadne správy

Černák, Jaroš aj Cehlárik dostali kvalifikačné ponuky od klubov NHL

 Webnoviny   8. október 2020  137
Černák, Jaroš aj Cehlárik dostali kvalifikačné ponuky od klubov NHL

8.10.2020 (Webnoviny.sk) - Až traja slovenskí hokejisti dostali od klubov zámorskej NHL kvalifikačné ponuky, čím si tieto organizácie udržali prednostné práva rokovať o novej spolupráci s hráčmi, ktorí mali zmluvy do skončenia sezóny 2019/2020.

Obranca Erik Černák dostal takúto ponuku od Tampy Bay Lightning krátko po zisku Stanleyho pohára. Ottawa Senators kvalifikačnou ponukou vyjadril záujem o zotrvanie obrancu Christiána Jaroša a Boston Bruins o útočníka Petra Cehlárika.

O ponuke pre Černáka informoval oficiálny web NHL, správu o Jarošovi priniesol denník Ottawa Sun a o Cehlárikovi referoval generálny manažér "medveďov" Don Sweeney pre miestne médiá.

Voľní obmedzení hráči


Spomenuté trio sa v piatok 9. októbra zaradí medzi voľných obmedzených hráčov.

Majú možnosť rokovať o spolupráci aj s konkurenčnými mužstvami, no ich doterajší zamestnávateľ má v prípade dohody možnosť dorovnať ponuku a udržať si tak daného hokejistu.

Vytvára to tiež priestor na rokovania medzi hráčom a doterajším klubom, pričom sa očakáva navýšenie hodnoty kontraktu. Väčšia časť takýchto ponúk však končí na stole arbitrážneho sudcu.

Kvalifikačná ponuka od "medveďov!


Kým v prípade Černáka aj Jaroša ide o reálny záujem o služby hokejistov spod Tatier, u Cehlárika je kvalifikačná ponuka od Bostonu len vyjadrením záujmu o udržanie si práv na slovenského útočníka.

Ten si totiž v zámorí nevybojoval stabilné miesto a rozhodol sa pre návrat do Európy, aktuálne pôsobí vo švédskom Leksande.

Zmluva v NHL vypršala aj Markovi Daňovi, no v jeho prípade sa Columbus Blue Jackets rozhodol nechať slovenského hokejistu bez kvalifikačnej ponuky.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Černák, Jaroš aj Cehlárik dostali kvalifikačné ponuky od klubov NHL © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.