Nedeľa, 25. júl 2021
Dážď  21 °C
Mimoriadne správy

Budúcoročná cyklistická sezóna by sa pre Petra Sagana mohla opäť začať v Argentíne

 Webnoviny  28. november 2020  81
Budúcoročná cyklistická sezóna by sa pre Petra Sagana mohla opäť začať v Argentíne

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Peter Sagan možno začne budúcu sezónu opäť v Argentíne. Cyklistický rok 2021 síce pre pandémiu koronavírusu nemôže rátať s úvodnými podujatiami v Austrálii (zrušené boli preteky Tour Down Under aj Cadel Evans Great Ocean Road Race), ale Vuelta a San Juan v Argentíne vyzerá zatiaľ nádejne.

Saganov tím prisľúbil účasť


Uskutočniť sa má v dňoch 24.- 31. januára a podľa argentínskych médií účasť prisľúbili aj elitné tímy WorldTour Bora-Hansgrohe a Deceuninck Quick-Step.

Peter Sagan sa v tomto roku v Južnej Amerike viackrát pokúšal o etapové víťazstvá, napokon odišiel z pretekov s druhým, štvrtým, piatym aj šiestym miestom v rýchlych koncovkách etáp.

"Peter Sagan sa na tomto podujatí predstavil v rokoch 2019 a 2020. Objaviť by sa mal aj tentoraz. Pri zrušených pretekoch v Austrálii by Boru aj Quick-Step mali doplniť aj ďalšie tímy z kategórie World Tour," informoval špecializovaný web cycling-info.sk.

Izolovaná oblasť krajiny


"Vláda San Juanu, guvernér Sergio Unac aj minister športu chcú, aby sa preteky uskutočnili," uviedol riaditeľ podujatia Roberto Amadio.

"Počet prípadov koronavírusu v San Juane je našťastie pomerne nízky, pretože ide o izolovanú oblasť krajiny. To pomohlo zabezpečiť, aby sa preteky uskutočnili. Sme v kontakte s viacerými World Tour aj Pro Tour tímami. Počítame tento rok s nižším rozpočtom, ale sme pripravení privítať aspoň štyri alebo päť tímov z najvyššej kategórie," dodal Amadio.

Kompletná trasa pretekov zatiaľ potvrdená nie je. Súčasťou by však mali byť rovinaté okruhy v okolí mesta San Juan a tiež tradičný výstup na Alto de Colorado vo výške 2565 m.

Viac k témam: Vuelta a San Juan
Zdroj: Webnoviny.sk - Budúcoročná cyklistická sezóna by sa pre Petra Sagana mohla opäť začať v Argentíne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.