Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiť

 Webnoviny   4. október 2020  144
Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiť

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Predbežný budúcoročný kalendár majstrovského seriálu formuly 1 uzrie svetlo sveta možno až koncom októbra. Austrálčania však už neoficiálne informovali o tom, že prestížny motoristický seriál sa rozbehne v marci v Melbourne v Albert Parku.

Ustúpili pandémii koronavírusu


Riaditeľ podujatia Andrew Westcott to mal povedať pre špecializovaný portál Speedcafe. "Nikto z nás nemá záujem, aby sme preteky zrušili tak, ako sme to museli urobiť v tomto roku," uviedol Westcott, cituje ho aj portál thesportsrush.com.

Veľká cena Austrálie bola vyradená z kalendára F1 2020, keď krajina ustúpila pandémii koronavírusu.

Existovali tiež obavy, že otváracie preteky sezóny sa nebudú konať ani v budúcej sezóne, ale Westcott tvrdí, že to tak nebude.

Neskorší termín by nechceli


"Zvolíme taký prístup, aby sme boli dostatočne flexibilní a prispôsobiví situácii, ktorá nastane. A najmä si dáme záležať na tom, aby boli naše preteky bezpečné. Keďže sme nedávno usporiadali podujatie série Supercars, som optimista, že to zvládneme aj v marci budúceho roku," pokračoval Westcott.

Na otázku, či sa preteky efjednotky nemôžu konať v neskoršom termíne, odpovedal: "Musíme znova naštartovať cestovný ruch a priemysel, aby sme pomohli ekonomike štátu. Najlepšie bude, keď sa to bude diať už od marca."

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.