Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Bude Sagan pripravený na Tour de France? Slovák mal tretíkrát pozitívny test na koronavírus za ostatných 18 mesiacov
20.6.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan nedokončil 85. ročník pretekov Okolo Švajčiarska pre pozitívny test na koronavírus pred záverečnou ôsmou etapou. Tridsaťdvaročný Žilinčan ešte predtým splnil svoj cieľ na podujatí, ktoré je prípravou na Tour de France, svojím prvým víťazstvom v tejto sezóne aj v drese francúzskeho tímu TotalEnergies.
Viac o téme: Koronavírus
"Včera (19. júna pozn. redakcie) sa testoval celý tím a Peter vyšiel pozitívny. Je to pre nás novinka, ale nie sme v tom sami, je v tom väčšina pretekárov a väčšina tímov," povedal v nedeľu pre RTVS Ján Valach, športový riaditeľ TotalEnergies. Trojnásobného majstra sveta testovali pozitívne na koronavírus tretíkrát za ostatných 18 mesiacov.
Treba myslieť pozitívne
"Tieto veci neovplyvníte. Treba myslieť pozitívne a čo najrýchlejšie sa ďalej posúvať do pretekového programu," pokračoval Valach. Ten nedokázal jednoznačne povedať, či bude Sagan stopercentne pripravený na blížiacu sa Tour de France, na ktorej sedemkrát ovládol bodovaciu súťaž.
"Urobíme všetko pre to, aby bol Peter v poriadku. Keď to bude ono, môže zvíťaziť. Ťažko povedať. Musel by som byť jasnovidec, aby som mohol povedať, ako to dopadne. Natrénované bolo, malo to správny smer. Spravíme maximum, aby bol v pohode a aby na Tour de France ukázal, čo v ňom je," dodal Valach.
Evenepoel porazil Thomasa
V nedeľňajšej časovke jednotlivcov na 25,6 km triumfoval Belgičan Remco Evenepoel z tímu Quick-Step Alpha Vinyl. O tri sekundy zdolal Brita Gerainta Thomasa (INEOS Grenadies), ktorý sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Švajčiarska.
Úradujúci majster Európy v časovke, domáci jazdec Stefan Küng (Groupama-FDJ) stratil na Evenepoela 11 sekúnd a skončil tretí. Druhé miesto v celkovom poradí za Thomasom obsadil Sergio Andres Inguita z Kolumbie (Bora-hansgrohe) so stratou 1:12 min, tretí Dán Jakob Fuglsang (Israel-Premier Tech) zaostal o 1:16 min.
Viac k témam: COVID-19, Okolo Švajčiarska
Zdroj: Webnoviny.sk - Bude Sagan pripravený na Tour de France? Slovák mal tretíkrát pozitívny test na koronavírus za ostatných 18 mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti