Streda, 28. september 2022
Prevažne slnečno  10 °C
Mimoriadne správy

Boľšunov vybojoval v behu na lyžiach zlato, Koristek dosiahol v pretekoch solídny čas

 Webnoviny  19. február 2022  61
Boľšunov vybojoval v behu na lyžiach zlato, Koristek dosiahol v pretekoch solídny čas

19.2.2022 (Webnoviny.sk) - Reprezentant Ruského olympijského výboru (ROV) Alexander Boľšunov sa stal olympijským šampiónom v behu na lyžiach na modifikovanej "päťdesiatke" voľným spôsobom, ktorú sa organizátori pre silný vietor a mráz rozhodli skrátiť na 28,4 kilometra.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu


Najväčší favoriti na medailové umiestnenie sa od úvodu držali pohromade, no postupne dokázala držať tempo iba skupinka okolo 25-ročného Rusa, ktorý na ZOH v Pekingu získal už piaty cenný kov, tretí zlatý. Striebro si v sobotňajších pretekoch vybojoval ďalší Rus Ivan Jakimuškin s mankom 5,5 sekundy. Tretí bol so stratou siedmich sekúnd Nór Simen Hegstad Krüger.

Slovenský reprezentant Ján Koristek dosiahol v pretekoch pomerne solídny čas. V ťažkých podmienkach ho klasifikovali na 40. pozícii so stratou 5:53 min. na Boľšunova. Dvadsaťpäťročný Zvolenčan si tak vylepšil umiestnenie zo skiatlonu, v ktorom obsadil 45. priečku.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Boľšunov vybojoval v behu na lyžiach zlato, Koristek dosiahol v pretekoch solídny čas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.