Štvrtok, 25. apríl 2024
Mimoriadne správy

Basketbalistky MBK Ružomberok vo finále Slovenského pohára porazili Piešťanské Čajky

Webnoviny  17. február 2019  207

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom finálovom zápase Slovenského pohára žien nad Piešťanskými Čajkami 78:61.

Ružomberčanky si vybojovali druhý triumf v tejto súťaži, z toho prvého sa tešili ešte v roku 1997, ešte pod názvom SIPOX. Najlepšou strelkyňou finále v bratislavskej Hant aréne bola americká rozohrávačka v drese víťazného tímu Janeesa Jefferyová, autorka 28 bodov. Na strane zdolaného tímu sa iná Američanka Janee Thompsonová predviedla 26 bodmi.

Vlani sa z trinásteho triumfu v Slovenskom pohári tešili hráčky Good Angels Košice, ktoré v aktuálnej sezóne štartujú s omladeným kádrom pod názvom Young Angels Košice. A práve toto družstvo si v súboji o bronz poradilo so Šamorínom 79:54.

Slovenský pohár basketbalistiek

• 16. - 17. február, Hant aréna v Bratislave

Finále

MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky 78:61 (17:19, 25:7, 23:17, 13:18)

Zostavy a body:
Ružomberok: Jefferyová 28, Ellenbergová 16 (5 trojok), Jackovecová 6, Mištinová 5, Šikšniuté 2 (Markovičová 9, Stašová 6, Janoščíková 3, Moravčiková 3, Belušová 0, Ivančáková 0)
Piešťany: Thompsonová 26 (4 trojky), Lubinová 13, Mikulášiková 8, Matejčíková 8, Baburová 2 (Dovčíková 2, Hašková 2, Mihaljevičová 0, Bábiková 0, Jakubcová 0)

TH: 16/10 - 15/14, fauly: 18 - 19, trojky: 12 - 7, 253 divákov

O 3. miesto

Young Angels Košice - ŠBK Šamorín 79:54 (18:19, 17:17, 26:5, 18:13)
Najviac bodov: Kozáková a Blanárová po 15, Logicová 12 (13 doskokov, 11 asistencií) - Vyňuchalová 18 (13 doskokov), Horvátová 17, Sujová 9

2018/2019 - MBK Ružomberok

Viac k témam: MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, slovenský pohár basketbalistiek, Young Angels Košice
Zdroj: Webnoviny.sk - Basketbalistky MBK Ružomberok vo finále Slovenského pohára porazili Piešťanské Čajky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.