Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Barteková prežíva sklamanie, nezvolili ju do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru

 Webnoviny   4. august 2021  161
Barteková prežíva sklamanie, nezvolili ju do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru

4.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská strelkyňa Danka Barteková neuspela vo voľbách do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV), v ktorej pôsobila od svojho zvolenia v Londýne 2012. Spomedzi tridsiatky kandidátov skončila v hlasovaní na siedmej priečke.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


"Už v Londýne 2012, kde som voľby vyhrala, sa udial malý zázrak, to vravím na rovinu. Bola som z malej krajiny a nejakou dobrou konšteláciou hviezd to vyšlo tak, že z 21 adeptov som získala najviac hlasov. Tentoraz boli moje šance menšie, ale stavila som na svoju prácu v prospech športovcov v posledných ôsmich rokoch. Siedme miesto nie je tragédia, ale prežívam sklamanie. Výsledok však prijímam s pokorou, asi takto to malo byť,“ povedala Danka Barteková podľa oficiálneho webu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Uspel hviezdny basketbalista


Vo voľbách počas olympijských hier v Tokiu uspeli španielsky basketbalista Pau Gasol, poľská reprezentantka v horskej cyklistike Maja Martyna Wloszczowská, talianska plavkyňa Federica Pellegriniová a japonský šermiar Juki Ota.

Online prenos (minúta po minúte)


Okrem Bartekovej sa o post v komisii športovcov neúspešne uchádzali čerstvý olympijský šampión výškar Mutaz Baršim z Kataru či austrálska plavkyňa Cate Campbellová.

Pôsobiť budú až do OH 2028


P. Gasol, Wloszczowská, Pellegriniová aj Ota budú zastupovať záujmy športovcov v MOV počas nasledujúcich siedmich rokov, teda až do OH 2028 v americkom Los Angeles.

Hviezdny španielsky basketbalista, ktorý je dvojnásobný víťaz zámorskej NBA, dostal 1888 spomedzi viac ako 6800 všetkých hlasov od športovcov. Súčasťou komisie sú aktuálne Ruska Jelena Isinbajevová (atletika), Maďar Dániel Gyurta (plávanie), Číňanka Chung Čang (rýchlokorčuľovanie), ale aj ďalších jedenásť športovcov.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Barteková prežíva sklamanie, nezvolili ju do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.