Utorok, 7. máj 2024
Oblačno  12,5 °C

Andrea Podmaníková sa na majstrovstvách Európy nedostala do finále na 100 metrov prsia

Webnoviny   6. december 2019  321

6.12.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Andrea Podmaníková aj v tretí deň súťaží na plaveckých majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v škótskom Glasgowe postúpila z rozplavieb do semifinále, ale do finále sa už nedostala. V piatok podvečer skončila v prvom semifinále na 100 m prsia na šiestej priečke, keď dohmatla v čase 1:05,65 min. Oproti rozplavbám sa zlepšila o 63 stotín sekundy. Jej vlastný slovenský rekord jej ušiel o 11 stotín, celkovo jej patrí 11. priečka.

V semifinále, kde účinkovala aj 21-ročná Podmaníková, dosiahla posledný postupový čas Bieloruska Alina Zmušková na štvrtom mieste (1:05,30). Najrýchlejšia v sumáre oboch semifinále bola Írka Monna McSharryová (1:04,36). Finále príde na rad v sobotu od 18.15 h SEČ.

V rovnakej disciplíne 100 m prsia obsadila nepostupovú 39. priečku Nikoleta Trníková (1:08,64 min) a 51. pozíciu Miroslava Záborská (1:09,91 min). Na 100 m prsia sa medzi mužmi nedarilo Tomášovi Klobučníkovi, ktorý časom 59,26 s skončil na 24. stupienku. Neuspela ani Zora Ripková, ktorá na 200 m motýlik (2:13,87 min) zostala mimo finálovú osmičku a obsadila 20. priečku.

V štafete žien na 4 x 50 m voľný spôsob Slovenky v zložení Zuzana Pavlikovská, Zora Ripková, Sabína Kupčová a Martina Cibulková dosiahli čas 1:43,91 min a obsadili posledné 15. miesto, do finále sa kvalifikovalo najlepších osem štvoríc.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy ME v plávaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrea Podmaníková sa na majstrovstvách Európy nedostala do finále na 100 metrov prsia © SITA Všetky práva vyhradené.