Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Aj posledný deň testov v Barcelone vyznel pre Ferrari
Webnoviny 10. marec 2017 725
BARCELONA 10. marca (WebNoviny.sk) - Záverečný deň testov monopostov formuly 1 pred začiatkom nového ročníka patril tímu Ferrari.
O vôbec najlepší čas celého predsezónneho testovania sa v piatok v Barcelone postaral Kimi Räikkönen, ktorý sa dostal pod hranicu 1:19 min - 1:18,634. Na druhom mieste skončil talentovaný Holanďan v službách Red Bullu Max Verstappen, ktorý za "Icemanom" zaostal až o osem desatín sekundy.
Tretieho s odstupom 1,203 s klasifikovali Španiela v kokpite Toro Rosso Carlosa Sainza, ktorý si spolu s Kanaďanom Lanceom Strollom z Williamsu na konto pripísali najväčší počet kôl - okruh Catalunya absolvovali 132-krát.
Piloti majstrovského Mercedesu Valtteri Bottas a Lewis Hamilton obsadili štvrtú, resp. piatu priečku. Nový ročník F1 štartuje 26. marca v austrálskom Melbourne.
Druhé testy formuly 1 pred sezónou 2017:
Barcelona - štvrtý deň - piatok:
1. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 1:18,634 min (111 kôl), 2. Max Verstappen (Hol.) Red Bull +0,804 s (71), 3. Carlos Sainz (Šp.) Toro Rosso +1,203 (132), 4. Valtteri Bottas (Fín.) Mercedes +1,211 (53), 5. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +1,216 (54), 6. Nico Hülkenberg (Nem.) Force India +1,251 (45)
Viac k témam: formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Aj posledný deň testov v Barcelone vyznel pre Ferrari © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Eckhoffová vyhrala šprint v Kontiolahti, Kuzminová bola pätnástaNasledujúci článok
Vrchársky test na Paríž-Nice sa stal korisťou Simona Yatesa
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny