Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,3 °C
Mimoriadne správy

Agentúra AP si splietla národnosť dvoch kajakárov a prisúdila Slovákom na olympiáde v Tokiu štyri medaily

 Webnoviny  19. júl 2021  115
Agentúra AP si splietla národnosť dvoch kajakárov a prisúdila Slovákom na olympiáde v Tokiu štyri medaily

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí športovci získajú na olympijských hrách v Tokiu štyri medaily. Táto informácia je súčasťou rozsiahlej prognózy agentúry AP, ktorá niekoľko dní pred štartom najväčšieho športového sviatku odhadla mená medailistov vo všetkých disciplínach všetkých športových odvetví.

Všetky štyri medaily Slovenska by sa mali podľa AP zrodiť vo vodných športoch, z toho až tri vo vodnom slalome a jedna v rýchlostnej kanoistike.

Slovinci nie sú Slováci


Problém je v tom, že redaktori AP slovenskú národnosť prisúdili aj slovinským kajakárom Petrovi Kauzerovi a Eve Terčeljovej, ktorí by mal získať bronz v K1.

V skutočnosti tak AP prognózuje Slovákom iba dva cenné kovy - striebro Matejovi Beňušovi v C1 a bronz štvorkajaku v rýchlostnej kanoistike v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek.

Lepší sú Nemci a Španieli


Podľa AP by mal kanoista Beňuš obhájiť striebro z Ria de Janeiro 2016, zdolať by ho mal iba Nemec Sideris Tasiadis. Čo sa týka rýchlostných kanoistov v K4 na 500 m, lepší ako Slováci by mali byť iba zlatí Nemci a strieborní Španieli.

Agentúra AP vo svojej predpovedi neuviedla ani jednu slovenskú medailu v minulosti úspešnej streľbe a ani v atletike, kde bude Matej Tóth obhajovať zlato z Ria v posledných chodeckých pretekoch na 50 km v histórii vrcholných atletických podujatí.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, medaila
Zdroj: Webnoviny.sk - Agentúra AP si splietla národnosť dvoch kajakárov a prisúdila Slovákom na olympiáde v Tokiu štyri medaily © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.