Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  22,5 °C
Mimoriadne správy

Adam Žampa vynechá novoročné preteky v Záhrebe, pre bolesti chrbta musí každý deň rehabilitovať

 Webnoviny  28. december 2020  93
Adam Žampa vynechá novoročné preteky v Záhrebe, pre bolesti chrbta musí každý deň rehabilitovať

28.12.2020 (Webnoviny.sk) - Adam Žampa vynechá úvodné novoročné preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní - večerný slalom v chorvátskom Záhrebe, ktorý sa uskutoční 6. januára.

Do kolotoča SP sa zapojí najskôr 8.- 10. januára vo švajčiarskom Adelbodene, kde sa bude súťažiť dvakrát v obrovskom slalome a slalome.

Žampu trápi boľavý chrbát


Pre boľavý chrbát 30-ročný Tatranec ešte pred Vianocami nebol účastníkom slalomov v Alta Badii a Madonne di Campiglio. Predtým obrovský slalom v Alta Badii absolvoval s tabletkami proti bolesti. Napokon skončil na 33. mieste, keď mu na postup do 2. kola chýbalo 7 stotín sekundy.

"Teraz každý deň rehabilitujem. Záhreb ešte určite vynechám a budem veriť, že Adelboden bude reálny," informoval Adam Žampa.

Siedme a ôsme miesto zo Santa Cateriny


Starší zo Žampovcov dosiaľ v tejto sezóne SP v štyroch obrovských slalomoch nebodoval iba raz. Pri jeho mene figuruje 71 bodov za siedme a ôsme miesta zo Santa Cateriny a 28. priečku zo sezónnej ouvertúry v Söldene. Adamovi Žampovi patrí v celkovom poradí SP 45. pozícia.

Jeho mladší brat Andreas zatiaľ dvakrát dokázal bodovať v obrovskom slalome SP 2020/2021. S 11 bodmi je v bojoch o veľký glóbus na 89. priečke.

Viac k témam: rehabilitácia, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Adam Žampa vynechá novoročné preteky v Záhrebe, pre bolesti chrbta musí každý deň rehabilitovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.