Piatok, 13. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Zvolení poslanci za Smer vstúpia do europarlamentnej frakcie len za splnenia ich podmienok, uviedla Beňová
10.6.2024 (SITA.sk) - Europoslanci za Smer-SD vstúpia do frakcie v Európskom parlamente, len ak splní ich podmienky. Uviedla to europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) s tým, že sú pripravení spolupracovať s niektorou z frakcií, no budú trvať na tom, aby frakcia rešpektovala ich program ako aj to, že na niektoré témy budú mať odlišný pohľad.
„Ideme s jasnými predstavami o tom, ako má fungovať EÚ. Ideme s jasnou predstavou o tom, čo fungovalo zle, a čo musí fungovať lepšie na to, aby sa EÚ udržala ako hráč, ktorý je konkurencieschopný v globálnom rozmere a máme aj úplne jasne zadefinované podmienky, ktoré si chceme postaviť pri budúcej spolupráci s frakciami," uviedla Beňová.
Silný sociálny zámer
Dodala, že ich prioritou je, aby išlo o frakciu so silným sociálnym rozmerom, ktorá by súčasne rešpektovala, že sesterské a dcérske strany nemusia mať vždy rovnaký pohľad na dôležité témy.
„Nemôže to byť tak, že frakcia bude očakávať, že my automaticky budeme súhlasiť so všetkým," dodala Beňová s tým, že ak sa nezhodnú s frakciou, ktorá momentálne v európskom parlamente ponúka sociálny pohľad, tak bude pre nich dôležitejšie obhajovať záujmy vlády a občanov Slovenska. Ako uviedla, nepôjde ani o krajnú ľavicu, ani o krajnú pravicu.
Rokovania s frakciami
„Ak sa stane, že zostaneme mimo frakcií, dáme včas vedieť. V tejto chvíli sme sa však zamerali na to, že chceme predostrieť svoje podmienky frakciám, s ktorými rokujeme. My chceme, aby podmienky rešpektovali," zdôraznila europoslankyňa.
Súčasne dodala, že prácu vo frakciách nepreceňuje, pretože počas svojho pôsobenia v europarlamente videla, ako sa aj tie frakcie, ktoré sa v úvode vedeli dohodnúť, sa v konečnom dôsledku na dôležitých veciach dohodnúť neskôr nevedeli.
Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku
Viac k témam: Europoslankyňa, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Zvolení poslanci za Smer vstúpia do europarlamentnej frakcie len za splnenia ich podmienok, uviedla Beňová © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu Utorok, 19:14 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Zlatá vstupenka do raja… alebo do pasce? Najväčšia hra miliardárky