Streda, 30. september 2020
Oblačno  10,7 °C
Mimoriadne správy

Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková

 Webnoviny   3. júl 2020  52
Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Výberové konanie, z ktorého má vzísť nový predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), sa uskutoční 3. augusta.

Na svojej internetovej stránke to uvádza Ministerstvo spravodlivosti SR. O post šéfa ŠTS prejavili pôvodne záujem doterajší predseda Michal Truban a tiež sudcovia Ján Buvala, Ján Hrubala a Igor Králik. Králik sa však v máji kandidatúry z rodinných dôvodov vzdal.

Uchádzači v rámci výberu najskôr predstúpia pred päťčlennú komisiu a v prípade ich odporučenia bude mať definitívne slovo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Podľa zákona však nemusí vybrať ani jedného z kandidátov odporučených komisiou.

Do pôsobnosti ŠTS spadajú prípady zločineckých skupín, úkladných vrážd, korupcie alebo extrémizmu. Súd sídli v Pezinku, pracovisko má aj v Banskej Bystrici. Tam sídlia sudcovia pre prípravné konanie súdu, ktorí rozhodujú napríklad o väzobnom stíhaní obvinených.

Po tom, čo doterajšiemu predsedovi Michalovi Trubanovi skončilo začiatkom júna jeho funkčné obdobie, súd vedie podpredseda Roman Púchovský.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.