Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Zuzana Čaputová pri pamätníku Jána a Martiny: Stále počujeme vyhrážky novinárom a útoky na občiansku spoločnosť (foto)
21.2.2024 (SITA.sk) - Napriek tomu, že od smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynulo už šesť rokov, stále počujeme vyhrážky novinárom, útoky na občiansku spoločnosť a slová vlády tvrdej ruky.
Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová vo vyhlásení pri pamätníku na Námestí SNP v Bratislave, kde si uctila ich pamiatku. Podľa svojich slov nezabúda na to, že títo dvaja mladí ľudia boli zavraždení pre novinársku prácu Jána Kuciaka, ktorý hľadal a odhaľoval pravdu a prinášal ju občanom.
"Už šesť rokov chýbajú svojim rodinám a svojim blízkym a nám všetkým. Táto túžba je stále aktuálna aj dnes," povedala. Pripomenula, že bezprostredne po vražde Jána a Martiny dávala občianska spoločnosť jasne najavo svoju túžbu žiť v slušnom a spravodlivom Slovensku.
"Táto túžba je stále aktuálna aj dnes a ja verím, že sa nám raz podarí ju naplniť," uzavrela Čaputová.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová si uctila pamiatku Jána a Martiny (fotografie)
Novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. V kauze sú po šiestich rokoch od spáchania skutku právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček, jeho komplic Tomáš Szabó a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.
V máji 2023 uznal súd vinnou Alenu Zsuzsovú v spojenom procese týkajúcom sa vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov a uložil jej súhrnný trest 25 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Tento rozsudok však zatiaľ nie je právoplatný.
Viac k témam: Novinári, Prezidentka SR, Spomienka, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk - Zuzana Čaputová pri pamätníku Jána a Martiny: Stále počujeme vyhrážky novinárom a útoky na občiansku spoločnosť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO