Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Zsuzsová zostáva vo väzbe, najvyšší súd jej sťažnosť zamietol

 Webnoviny  23. september 2020  28
Zsuzsová zostáva vo väzbe, najvyšší súd jej sťažnosť zamietol

23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Alena Zs., obvinená v kauze prípravy vrážd prokurátorov a advokáta, ostane vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, sťažnosť obvinenej voči vzatiu do väzby súd zamietol.

"Senát najvyššieho súdu 3T na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvinenej podanú proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu. Senát sa v plnom rozsahu stotožnil s uznesením Špecializovaného trestného súdu a rovnako dospel k záveru, že u obvinenej dôvody väzby v tomto štádiu konania sú dané," uviedla Važanová.

Alena Zs. je obvinená v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho, a tiež advokáta Daniela Lipšica. Zároveň stojí pred súdom v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászloá Basternáka. Začiatkom septembra ju Špecializovaný trestný súd oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Rozhodnutie však nie je právoplatné, keďže prokurátor sa odvolal.

Viac k témam: väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Zsuzsová zostáva vo väzbe, najvyšší súd jej sťažnosť zamietol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.