Nedeľa, 22. jún 2025
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Zomrel architekt Ivan Matušík, ktorý bol autorom viacerých známych stavieb

 Webnoviny  21. február 2022  313  
Zomrel architekt Ivan Matušík, ktorý bol autorom viacerých známych stavieb

21.2.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 91 rokov zomrel architekt Ivan Matušík, predstaviteľ neskorej moderny, laureát Ceny Emila Belluša, dvojnásobný laureát Ceny Dušana Jurkoviča, nositeľ ocenenia CEZAAR, Krištáľového krídla a Radu Ľudovíta Štúra II. triedy. Na sociálnej sieti o tom informovalo združenie Archinfo.

„Ivan Matušík je autorom okrem iných plavárne Lafranconi, nákupného domu Slimák, obchodného domu Prior a hotelu Kyjev, Novej Tržnice na Trnavskom mýte v Bratislave, obchodného strediska v Martine, rehabilitačného ústavu Baník v Bojniciach," uviedlo združenie. Dodalo, že posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v kruhu rodiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel architekt Ivan Matušík, ktorý bol autorom viacerých známych stavieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.