Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Zo Slovenska odletel do Libanonu vládny špeciál s tonami potravín a zdravotníckeho materiálu

 Webnoviny  11. august 2020  50
Zo Slovenska odletel do Libanonu vládny špeciál s tonami potravín a zdravotníckeho materiálu

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko poskytlo Libanonu v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte finančný príspevok 100-tisíc eur. Zo Slovenska v utorok odletel aj vládny špeciál naložený zdravotníckym materiálom a potravinami. Materiálna pomoc s hmotnosťou vyše 6-tisíc kilogramov má hodnotu približne 60-tisíc eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spolupráca štyroch ministerstiev


Na finančnej pomoci spolupracovali ministerstvá vnútra, zahraničných vecí, obrany a zdravotníctva spolu s neziskovou organizáciou Človek v ohrození a Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Informoval o tom minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) na utorkovej tlačovej besede.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková uviedla, že lieky a zdravotnícky materiál má hmotnosť takmer dvoch ton. Ide o lieky proti bolesti, infúzne roztoky či obväzy. „Veríme, že táto pomoc pomôže skoršiemu uzdraveniu zranených,“ dodala.

Plánovali odoslať aj záchranársky tím


„Okamžite po tragických udalostiach v Bejrúte sme chceli poskytnúť prostredníctvom informačného systému Európskej únie pomoc záchranárskych tímov. Do Bejrútu sme plánovali vyslať 20 ľudí - príslušníkov hasičského a záchranného zboru, horskej záchrannej služby, psovodov so psami vycvičenými na vyhľadávanie ľudí, a členov krízového riadenia. Vzhľadom na to, že mnohé krajiny poskytli podobnú pomoc, tak tá naša nebola reflektovaná zo strany Libanonu,“ vysvetlil Mikulec.

V utorok 4. augusta libanonským hlavným mestom Bejrút otriasla séria výbuchov. Po explózii 2 750 ton dusičnanu amónneho potvrdili úmrtie 135 osôb a približne päťtisíc zranených.

Viac k témam: Človek v ohrození, minister vnútra SR, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Zo Slovenska odletel do Libanonu vládny špeciál s tonami potravín a zdravotníckeho materiálu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.