Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
- Irán hrozí zabitím Netanjahua, konflikt na Blízkom východe sa ďalej vyostruje
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade
28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Z troch sobotňajších popoludňajších duelov futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 doma naplno nebodovali iba Zlaté Moravce. FC ViOn na vlastnom ihrisku odohral vyrovnaný duel s Michalovcami, z ktorého si obaja súperi odniesli po bode za bezgólovú remízu.
Žilina si upevnila tretie miesto
V prvom polčase mali miernu prevahu domáci futbalisti, ale skóre sa nezmenilo. Po hodine hry hostia avizovali hru rukou domáceho Mateja Moška vo vlastne šestnástke, pokutový kop však z toho nebol.
A keď päť minút pred uplynutím riadneho hracieho času mieril Filip Balaj hlavou len do žrde, súboj sa skončil zmierlivo. Zemplínčanom v priebežnej tabuľke patrí 10. priečka, Zlaté Moravce sú aktuálne na 4. pozícii.
Žilinčania si v sobotu pripísali už štvrtý ligový triumf za sebou, tentokrát si doma poradili s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a zdolali ho tesne 2:1, čím si upevnili tretie miesto v tabuľke.
Hostia sú na predposlednom 11. mieste o skóre pred Trenčínom, ktorý v nedeľu hostí tiež v Žiline futbalistov Serede.
Ruža rozhodla už do polčasu
Favorizovaná Žilina strelila prvý gól až v závere prvého polčasu zásluhou Jána Bernáta a poistku pridal v 76. minúte Dávid Ďuriš. Za hostí síce ešte skorigoval Patrik Blahút, no druhý gól už nepridali a domov odišli bez bodu.
Pod Čebraťom sa zrodil najjednoznačnejší výsledok, domáci Ružomberok zdolal Nitru hladko 3:0 a v tabuľke sa dostal práve pred svojho sobotňajšieho súpera na 6. pozíciu.
Rozhodnuté bolo už pred prestávkou, keď do streleckej listiny sa zapísali Matej Madleňák, Ladislav Almási a Dalibor Takáč. Po obrátke síce Nitra pridala na aktivite, ale nestrelili ani jeden gól.
V sobotu sa ešte hrá duel medzi Trnavou a Dunajskou Stredou, v nedeľu 15. kolo dohrajú súbojmi Trenčín - Sereď a Senica - Slovan Bratislava.
Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Zlaté Moravce vo Fortuna lige remizovali doma s Michalovcami, Žilina vyhrala štvrtýkrát v rade © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
Rusko podniklo nočný útok na okolie Kyjeva, drony a rakety si vyžiadali obete aj zranených