Piatok, 29. máj 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Žilinský kraj stále bojuje so snehom, mimoriadna situácia zostáva v ôsmich obciach

 Webnoviny  11. január 2019  58
Žilinský kraj stále bojuje so snehom, mimoriadna situácia zostáva v ôsmich obciach

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Mimoriadna situácia pre sneh je stále v ôsmich obciach Slovenska. Ako ďalej na sociálnej sieti uviedla ministerka vnútra Denisa Saková, mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu vyhlásilo do piatku 26 obcí v piatich okresoch na Slovensku.

"V okrese Námestovo to bolo 11 obcí, v okrese Čadca deväť, v okrese Žilina štyri a v okresoch Bytča a Poprad po jednej obci," uviedla.

Ako prvá podľa ministerky vyhlásila mimoriadnu situáciu obec Mútne, a to 2. januára, a ako zatiaľ posledná obec Olešná 10. januára.

"Väčšina obcí k dnešnému dňu mimoriadnu situáciu už odvolala, naďalej však zostáva vyhlásená v ôsmich obciach v okresoch Čadca a Žilina. V okrese Čadca sú to obce Klokočov a Olešná a mestá Čadca a Turzovka a v okrese Žilina sú to obce Lutiše, Terchová, Belá a Dolná Tižina," informovala ministerka Saková. Dodala, že obce, ktoré mimoriadnu situáciu vyhlásili, majú nárok na preplatenie s tým spojených nákladov.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR, sneh, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinský kraj stále bojuje so snehom, mimoriadna situácia zostáva v ôsmich obciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.