Streda, 30. september 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto)

 Webnoviny   2. júl 2020  64
Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto)

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Profesionálni a dobrovoľní hasiči zasahovali na viacerých miestach Žilinského kraja, ktorý v podvečerných hodinách zasiahol prívalový dážď. Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru je najvážnejšia situácia v okrese Čadca, kde hasiči uskutočnili už 24 výjazdov k udalostiam technického charakteru.

"Hasiči vo viacerých oblastiach odčerpávali vodu zo zatopených budov, pivníc a dvorov rodinných domov a odstraňovali popadané stromy a konáre z cestných komunikácií. Na mnohých miestach naďalej zasahujú," uviedla Križanová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Žilinskom kraji vyčíňali búrky (fotografie)

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy I. a II. stupňa pre viaceré okresy Žilinského kraja s platnosťou do 22:00. "Vzhľadom na spadnuté a očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov," informuje SHMÚ.

Viac k témam: búrka, Dobrovoľní hasiči, hasiči
Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.