Streda, 28. február 2024
Oblačno  6 °C
Mimoriadne správy

Žilinka sa vyjadrí k zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry, odmieta vyhlásenia niektorých politikov

 Webnoviny   7. december 2023  108  
Žilinka sa vyjadrí k zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry, odmieta vyhlásenia niektorých politikov

7.12.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa k zmenám vo fungovaní prokuratúry zahŕňajúcim zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry vyjadrí v dohľadnom čase po dôkladnom preštudovaní vládou schváleného návrhu k reorganizácii prokuratúry.

Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

Prokurátori konajú vysoko kvalifikovane


„Aktuálne je na pracovnej ceste, pričom považujeme za zvlášť dôležité opätovne zdôrazniť, že prokurátori krajských prokuratúr konajú vysoko kvalifikovane vo všetkých agendách trestných vecí," uviedla Drobová.

Doplnila, že Žilinka zároveň odmieta vyjadrenia niektorých politikov a ďalších, ktorí spochybňujú ich činnosť.

Právomoc sa vráti krajským prokuratúram


Právomoc nad vyšetrovaním trestnej činnosti patriacej do pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu sa má od 15. januára vrátiť krajským prokuratúram a dohľad nad ich činnosťou Generálnej prokuratúre SR.

Vyplýva to zo zmien Trestného zákona, ktoré v stredu 6. decembra s pripomienkami odobrila vláda. Krajské prokuratúry podľa stanoviska ministerstva spravodlivosti, ktoré návrhy zmien na rokovanie kabinetu predložilo, disponujú dostatočným, nestranným a odborne zdatným prokurátorským stavom.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Justícia, prokurátori, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk - Žilinka sa vyjadrí k zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry, odmieta vyhlásenia niektorých politikov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.