Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP

 Webnoviny   5. december 2023  84  
Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP

5.12.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ako napísal na sociálnej sieti, bez ohľadu na to, aké rozhodnutie príjmu predstavitelia zákonodarnej a výkonnej moci v súvislosti s ÚŠP, spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr považuje za dehonestujúce a neprípustne degradujúce ich odbornú spôsobilosť.

„Prokurátori krajských prokuratúr vysoko kvalifikovane konajú v trestných veciach organizovaného zločinu, závažnej násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, drogovej kriminality ako aj ako trestnej činnosti verejných činiteľov a práve z ich radov sa v podstatnej miere personálne kreoval a kreuje Úrad špeciálnej prokuratúry," zdôraznil Žilinka.


Vládna koalícia podľa medializovaných informácií chystá zmenu fungovania a prípadne aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Trestné veci, ktoré momentálne špeciálna prokuratúra dozoruje, by v takom prípade prešli do pôsobnosti krajských prokuratúr, čo kritizovali napríklad opoziční politici. Samotný generálny prokurátor podľa medializovaného stanoviska nepozná konkrétnu podobu zmien, ktoré chystá koalícia.Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Prokuratúra
Zdroj: SITA.sk - Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.