Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Žilinka nevyhovel Brhelovej žiadosti na zrušenie obvinenia, trestné stíhanie v kauze Mýtnik je dôvodné
13.8.2021 (Webnoviny.sk) - Trestné stíhanie Jozefa B., obvineného v kauze Mýtnik, je podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku dôvodné. Nevyhovel tak návrhu na zrušenie obvinenia v tejto kauze. V tlačovej správe o tom informoval hovorca generálnej prokuratúry SR (GP SR) Dalibor Skladan.
Generálny prokurátor po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí.
„Dospel k záveru, že v aktuálnom štádiu trestného konania zistené skutočnosti dostatočne odôvodňujú záver o dôvodnosti trestného stíhania obvineného Jozefa B. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku,“ uvádza prokuratúra.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní.
Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa B., ktorí sa v tej dobe nachádzali v zahraničí. Jozefa B. po návrate na Slovensko vzali do väzby.
Viac k témam: akcia "Mýtnik", generálny prokurátor, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinka nevyhovel Brhelovej žiadosti na zrušenie obvinenia, trestné stíhanie v kauze Mýtnik je dôvodné © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Saková nepozná obvinených z akcie zameranej na korupciu na ministerstve vnútra, hovorí o nečistej politickej hreNasledujúci článok
Najdôležitejší je sací výkon!
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk