Štvrtok, 5. február 2026
Mimoriadne správy
- Eurobarometer odhalil rastúce obavy Európanov aj Slovákov, najväčšie očakávania od Únie majú mladí ľudia
- Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov
14.9.2022 (Webnoviny.sk) - Nový minister hospodárstva Karel Hirman nechystá v rezorte, ako aj v podnikoch či úradoch, ktoré pod neho spadajú, personálne „čistky".
„Plošné čistky ja robiť nebudem, ale samozrejme v kľúčových podnikoch, si povedzme na rovinu, tá zodpovednosť ministra a vlády je priama a zvlášť v tejto situácii," uviedol minister po svojom prvom zasadnutí vlády.
Zároveň potvrdil, že registruje informácie o tom, že niektorí nominanti predchádzajúceho vedenia už ohlásili svoj odchod. Podľa Hirmana sa tejto téme bude venovať. Aktuálne je však pre neho prioritou, aby mali domácnosti a firmy zabezpečené energie za prijateľné ceny.
Nových štátnych tajomníkov plánuje predstaviť do konca mesiaca. Tých si vyberá sám, išlo pritom o jeho podmienku pri preberaní funkcie ministra.
Viac k témam: Personálne zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk - Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
Hotelieri žiadajú spravodlivé podmienky pre všetkých ubytovateľov, poukazujú na krátkodobé prenájmy cez online platformy