Utorok, 20. október 2020
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Žena spadla z bicykla a letela niekoľko metrov dolu svahom, pomohli jej horskí záchranári (foto)

 Webnoviny   8. august 2020  52
Žena spadla z bicykla a letela niekoľko metrov dolu svahom, pomohli jej horskí záchranári (foto)

8.8.2020 (Webnoviny.sk) - Dnes v poobedňajších hodinách požiadali záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) o pomoc potom, čo počas jazdy Pod Sokolicou spadla z bicykla 48 - ročná žena z Poľska. Informujú o tom horskí záchranári na svojej webstránke.

„Padala dolu svahom približne 15 metrov až k brehu Dunajca, pričom si poranila nohu, utrpela mnohopočetné odreniny na chrbte a tržné rany na hlave,“ uvádzajú záchranári, ktorí jej na mieste poskytli neodkladnú prvú pomoc a po nabalení do vákuového matraca ju pomocou nosidiel transportovali po brehu Dunajca k terénnemu vozidlu HZS.

Tu bola naložená do auta a dopravená k štátnej hranici, kde bola odovzdaná príslušníkom poľského GOPRu - Verejnej poľskej záchranárskej organizácii.

Viac k témam: Horskí záchranári, pád z bicykla, zranená žena
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena spadla z bicykla a letela niekoľko metrov dolu svahom, pomohli jej horskí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.