Utorok, 6. máj 2025

Mimoriadne správy
Žena neprežila zrážku s vlakom, rušňovodič nedokázal tragédii zabrániť

18.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vlak zrazil ženu, nehodu neprežila. Na úseku trate Malá Lodina - Ružín v piatok 17. septembra krátko po 16:00 zrazil vlak 40-ročnú ženu z okresu Košice.
Rušňovodič aj napriek použitiu zvukového výstražného znamenie a rýchlobrzdy už pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Žena utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa krajskej polície v Košiciach Lenka Ivanová.
Dychová skúška na alkohol u rušňovodiča bola negatívna. Z dôvodu dokumentovania udalosti bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená vlaková doprava. Bližšie okolnosti polícia vyšetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.
Viac k témam: tragická dopravná nehoda, vlak, zrážka vlaku s osobou
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena neprežila zrážku s vlakom, rušňovodič nedokázal tragédii zabrániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.