Streda, 18. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Zastavme korupciu apeluje na výmenu Šutaja Eštoka pre porušenie zákona v rekordnom čase, podľa Kubinu treba ceruzky strúhať lepšie
10.11.2023 (SITA.sk) - Nadácia Zastavme korupciu apeluje na stranu Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD), aby vymenila ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). V nadácii sú presvedčení, že rezort nemôže riadiť človek, ktorý nepozná zákon alebo ho zámerne porušuje.
„Zákon porušil v rekordnom čase - len dva dni po svojom nástupe do funkcie. Stalo sa tak, keď zrušil funkciu 1. viceprezidenta policajného zboru a zbavil sa tak Branka Kišša, ktorý túto pozíciu zastával a zároveň bol chráneným oznamovateľom,“ napísala Zastavme korupciu na sociálnej sieti.
Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.
„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, a to už po deviatich dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.
Viac k témam: advokát, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Porušenie zákona, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk - Zastavme korupciu apeluje na výmenu Šutaja Eštoka pre porušenie zákona v rekordnom čase, podľa Kubinu treba ceruzky strúhať lepšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ficova vláda zrejme rozdelí RTVS, je to vraj väčšinová politická vôľaNasledujúci článok
Tatra banka má najlepší mobilný web na svete
Ako nestarnúť? Lekár Michael Greger odhaľuje vedecké tajomstvá dlhovekosti
Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Konečne sa ozval mimozemský signál! Vychádza fenomenálne sci-fi Kontakt od Carla Sagana