Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Šachová legenda Judit Polgárová odmietla ponuku stať sa maďarskou prezidentkou
- Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
- Útok na linkový autobus v ukrajinsko-ruskom pohraničí zabil podľa Moskvy päť osôb vrátane dieťaťa
- Nový premiér sľúbil 10-ročný plán na oživenie Británie, boj proti bezdomovectvu aj neochvejnú podporu Ukrajiny
- Washington obvinil Kubu z desaťročia trvajúcej špionáže proti Spojeným štátom
Zamestnanec školy v Snine v priebehu 18 rokov spreneveril cez fiktívne úhrady takmer stotridsaťtisíc eur
Webnoviny 10. február 2025 444
10.2.2025 (SITA.sk) - Škodu v predbežnej výške takmer 130-tisíc eur eviduje jedna zo sninských škôl. Financie mal v priebehu 18 rokov spreneveriť jeden z pracovníkov školy.
Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, pracovníkovi školy boli zverené financie v období rokov 2005 až 2023.
„Finančné prostriedky školy, postupne, pod zámienkou fiktívnych úhrad nákladov na prevádzku školy a miezd, neoprávnene previedol z účtu školy na iné účty, ktoré boli v jeho dispozícií,“ uviedla Ligdayová.
Humenský vyšetrovateľ vedie v prípade trestné stíhanie pre trestný čin sprenevery.
Viac k témam: Krimi, Škola, Sprenevera
Zdroj: SITA.sk - Zamestnanec školy v Snine v priebehu 18 rokov spreneveril cez fiktívne úhrady takmer stotridsaťtisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Trump pohrozil Kanade vyššími clami pre dym z lesných požiarov